Урок математики
в 5 класі на тему: «Види трикутників»
Тема: Види трикутників.
Мета уроку: Розглянути класифікацію трикутників залежно від величин кута та довжин сторін, розвивати вміння аналізувати, узагальнювати подану інформацію, виховувати інтерес до вивчення математики, працелюбність, культурі думки.
Тип уроку: урок засвоєння знань, навичок.
Обладнання: моделі трикутників, магнітна дошка, роздавальний матеріал (тести)
Девіз уроку: Разом вчитися не тільки легше й цікавіше, але й звичайно ефективніше. Е. С. Полат
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Ознайомлення з темою уроку, девізом уроку.
2. Консультант доповідає про виконання домашнього завдання учням.
ІІ. Актуалізація опорних знань – мозковий штурм.
На дошці рисунки кута, трикутника, многокутника.
Назвати: 1. Вершину кута, сторони кута.
2. Сторони, вершини, кути трикутника.
3. Многокутник, його сторони, кути.
Знайти: 1. Периметр трикутника, якщо його сторони дорівнюють 7 см, 8 см, 9 см.
2. Кут трикутника, якщо відомі два його кути: 60°; 70°.
ІІІ. Виконання тестів – робота в парах.
IV. Фізкультхвилинка.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Класифікація трикутників за видами кутів: гострокутні, прямокутні, тупокутні.
На магнітній дошці демонстрація видів трикутників.
2. Класифікація трикутників за довжинами сторін: різносторонні, рівносторонні, рівнобедрені.
На магнітній дошці демонстрація трикутників.
VI. Застосування знань, умінь.
- Практична робота – робота в парах.
Роздаються набір трикутників.
Вибрати: 1.трикутники за видами кутів.
2. трикутниками за довжинами сторін.
2. Розв’язування тренувалних вправ : №728, “733(2).
VII. Підсумок уроку.
Сьогодні ми розглянули класифікацію трикутників за видами кутів, за довжинами сторін.
Зараз проведемо бліцопитування за розглянутим матеріалом.
Тест
1. Один з кутів трикутника:
а) 93°; б) 90°.
а) гострокутний; б) тупокутний; в) прямокутний; г) неможливо визначити.
2. Визначити вид трикутника сторони якого дорівнюють:
4; 7; 7; 8; 8; 8;
а) різносторонні; б) рівносторонні; в) рівнобедрені; г) неможливо визначити.
3. Знайти периметр трикутника, якщо його сторони дорівнюють:
7см, 8см, 9см; 4см, 5см, 8см.
а) 18 см; б) 24 см; в) 17 см; г) 23 см.
4. Визначити вид трикутника, градусні міри кутів якого дорівнюють:
40° і 50° 60° і 70°
а) гострокутний; б) тупокутній; в) прямокутній; г) неможливо визначити.
VIII. Домашнє завдання: §21; №729, 734.
IX. Додаткове завдання.
Розв’язати задачу:
Периметр рівностороннього трикутника в 5 разів більше периметра трикутника зі сторонами 4см, 5см, 6см. Знайти сторону рівностороннього трикутника.
|